Cepten anında görüntülü duyuru

Turkcell 3G Videocom uygulamasıyla Garanti Bankası müşterileri, duyuruları görüntülü olarak ögrenecek.
Turkcell’in, Turkcell Global Bilgi işbirliğiyle hayata geçirdiği ve Türkiye;de bir ilk olan Turkcell 3G Videocom uygulamasıyla Garanti Bankası müşterileri, bankanın fayda ve fırsat duyurularını ceplerinden anında görüntülü öğrenecek.
Turkcell’den yapılan yazılı açıklamada, Turkcell 3G Videocom uygulamasının, çağrı merkezi hizmetlerinde yepyeni bir dönem başlattığı vurgulanarak, önceden hazırlanan video mesajın, müşterilerin 3G görüntülü konuşmayı destekleyen cep telefonlarına otomatik olarak aktarılmasını sağlayan Turkcell 3G Videocom’un, firmalara ileri teknoloji destekli sıra dışı bir iletişim sunduğuna dikkati çekildi.
Turkcell 3G Videocom ile daha zengin mesajlar mümkün olduğuna işaret edilen açıklamada, Turkcell 3G Videocom’un ilk kullanıcısı olan Garanti Bankası’nın, artık Turkcell 3G abonesi olan müşterilerine çeşitli haber, fayda ve fırsat duyurularını video ile göndereceği bildirildi.
Görüntülü mesajı izleyen müşterilerin, ”Çağrı Merkezini Ara”, ”İnternet Sayfasına Git” gibi farklı uygulamaları kolaylıkla seçebilecekleri, Garanti Bankası’nın, bu interaktif yanıtlarla aynı zamanda müşterisinden aldığı geri dönüşleri de raporlayabileceği ifade edildi.
Turkcell’in izinli veritabanını kullanan Garanti Bankası’nın, dilerse kendi izinli müşterilerine de aynı duyuruları gönderebileceği kaydedildi.
Turkcell Kurumsal Müşteriler Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Emre Sayın, Turkcell 3G Videocom kullanıcısı firma ve müşterilerin karşılıklı fayda sağlayacağını belirtti.
Sayın, kurumların, Turkcell 3G Videocom ile müşterilerine en ileri teknolojiyi kullandıklarını göstereceğini, müşterilerin ise kullanıcısı oldukları kurumdan haberleri, fayda ve fırsatları ilgi çekici ve kolay hatırlanabilir bir uygulama ile öğreneceğini vurguladı.
Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Ali Fuat Erbil ise müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde karşılayabilmek amacıyla teknolojik gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirterek, bu alanda önemli yatırımlar yaptıklarını, 3G’nin hayatımıza girmesiyle birlikte sunmaya başladıkları görüntülü çağrı merkezi ve video servisleri gibi hizmetlere, bugün Turkcell ile birlikte bir yenisini eklediklerini bildirdi.
SİSTEMİN ÇALIŞMASI
Turkcell Grup bünyesindeki mühendislerin geliştirdiği teknolojiyi anlatan Turkcell Ürün ve Servis Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcı Cenk Bayrakdar, kurumlara sıra dışı bir iletişim mecrası sunduklarını vurguladı ve sistemin işleyişine ilişkin şu bilgileri verdi:
”Bir sunucu tarafından, cihazı 3G görüntülü konuşmayı destekleyen bir Turkcell hattı otomatik olarak IVR üstünden görüntülü konuşma protokolü ile aranır. Turkcell hat kullanıcısı, telefonuna gelen görüntülü çağrıyı cevapladığı anda sunucu otomatik olarak önceden hazırlanmış videoyu oynatmaya başlar. Video, görüntülü konuşma olarak hat kullanıcısına ulaştırılıp tümü oynatıldıktan sonra görüşme otomatik olarak sona erdirilir. Video gösterimi sonunda telefonun tuşlarıyla kullanıcıya, ‘Çağrı Merkezini Ara’, ‘Internet Sayfasına Git’ gibi farklı seçenekler sunulur.”
Kaynak: www.internethaber.com

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.