Dünyanın En Çok Oynanan Oyunları

Oyun dünyasında milyonlarca oyun hem online hem de cihazlar üzerinden oynanabilmektedir. Oyun sektöründe faaliyet gösteren şirketler, firmalar farklı konuların işlendiği ve farklı alanlarda yazılımlarla milyonlarca oyun tasarlayarak oyun severlerin hizmetine sunmaktadır. Bu oyunlar ücretli/ücretsiz olarak oynanabilmektedir. Kullanıma sunulan oyunlardan bazıları düşük donanımlı cihazlarla oynanabilmekte, bir kısmı yüksek donanıma sahip bilgisayarlara sahip cihazlarda oynama imkânı sunmaktadır. Bu makalede dünyada en çok oynanan oyunların hangileri olduğundan bahsedilecektir.

League of Legends

Riot Games firması tarafından geliştirilen dövüş esaslı bir strateji oyunudur. Her bir takımda 5 güçlü şampiyon bulunduran birbirine düşman 2 farklı takımın, birbirlerine karşı savaştıkları, üslerini kalelerini yıktıkları eğlenceli ve keyifli bir strateji oyunudur. 140 şampiyon içerisinden seçim yaparak heyecanlı bir serüvenin işlendiği bir oyun olarak dünyada en çok oynanan oyunlara arasına girmeyi başarmıştır.

Fornite

Epic Games şirketi tarafından 2017 yılının Temmuz ayında ücretsiz olarak oyun severlerin hizmetine sunulan, görev odaklı bir serüvenin işlendiği, kimi zaman insan öldürerek kimi zaman canavarlara karşı savaşıldığı her anı heyecan oluşturan akıcı bir oyun olarak piyasada yerini almıştır. 50 milyona yakın kişi tarafından oynanmaktadır.

Hearthstone: Heroes of Warcraft

Blizzard Entertainment tarafından hizmete sunulan, ücretsiz olarak oynanabilen bir kart oyunudur. Kart seçimi yaparken stratejilerin seçildiği, maçların yapıldığı ve her maçta 1 puan kazanıldığı, puanı 0 olan oyuncunun oyunu kaybettiği, oyunculara karşı ya da bilgisayara karşı oynanabilen milyonlarca kişi tarafından oynanan ilginç ve keyif veren bir oyundur.

Counter-Strike: Global Offensive

Valve Corporation tarafından geliştirilen bir savaş oyunudur. Tek oyunculu ya da çoklu oyunculu olmak üzere online oynanabilen, silah çeşidi ve adam öldürme üzerine puan alınan eğlenceli, bir savaş oyunu olarak beğeni toplayan, en çok oynanan oyunlardan biridir. Aksiyon oyunu olarak bilinen bu oyun, Microsoft Windows, Linux, Xbox, PlayStation 3, Mac OS X işletim sistemlerine sahip bilgisayarlarda oynanabilmektedir.

PUBG (PlayerUnknown’s Battlegrounds)

Çok oyunculu bir oyun olan PUBG, Bluehole firması tarafından geliştirilen ve dünyada milyonlarca oyun sever tarafından oynanan bir oyundur. Oyunun konusu; 100 oyuncunun uçaktan yeryüzünde farklı noktalara atlayarak başladığı, oyun oynarken silahların ve kaskların toplandığı, giderek daralan alanda oyuncuların birbirini öldürmeye başladığı ve belli süreler içerisinde güvenli bölgeye gidilmesi gerektiği aksi takdirde can kaybettiği sürükleyici bir serüvenin işlendiği bir oyundur.

Call of Duty: Black Ops 4

Activision firması tarafından Call of Duty serilerinden biri olan bu oyun, aksiyon dolu bir savaş oyunu olarak milyonlarca kişi tarafından oynanan bir oyundur. Oyun severlerin farklı heyecan yaşadığı, kendilerini akıp giden bir kurtarma operasyonu içerisinde bulduğu, dünyada nükleer faaliyetlerde bulunan kişilere karşı operasyonların yürütüldüğü harika oyunlardandır. Oyunun başkahramanı olan MacTavish, yanında SAS komandoları ile birlikte bir kargo gemisine sızarak oyunun başladığı bir oyun olarak, dünyada en çok oynanan oyunlara arasına girmeyi başarmıştır.

Dünyada En Çok Oynanan Diğer Oyunlar

 • Minecraft
 • Playerunknown’s Battlegrounds
 • Overwatch
 • World of Warcraft
 • Grand Theft Auto V
 • World Of Tanks
 • Dota 2
 • Garry’s Mod
 • Rocket League
 • Ring of Elysium
 • Subnautica
 • Rust
 • Arma 3
 • FİFA serisi

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.