Düşük Sistem Gerektiren Online Oyunlar

Oyun severlerin bilgisayar üzerinde oynayacağı binlerce oyun bulunmaktadır. Ancak her oyunu oynamak için bilgisayar donanımının özelliklerinin yeterli düzeyde olması gerekir. Örneğin kartı düşük olan bir bilgisayarda görüntü kalitesi düşük olacağı gibi, RAM kapasitesi düşük bilgisayarlarda ise oyun oynarken ekran donacaktır. Bunlardan farklı bazı oyunların ise sistem gereksinimleri yüksek seviyede istendiğinden oyun oynanacak cihazın, minimum sistem gereksinimlerini sağlamaması durumunda bu oyunları oynamanıza izin vermeyecektir. Bu makalede en çok oynanan ve sistem gereksinimi düşük olan ve birçok bilgisayarda online olarak oynanabilen oyunlardan bahsedilecektir.

Portal

Bu oyun Valve firması tarafından geliştirilmiştir. Oyunun ana teması bulmaca tarzı bir oyun olmasıdır. Kafanızı yoracağınız farklı heyecanlar yaşayacağınız ilginç ve bir o kadar keyif alacağınız bir oyundur. Gün silahı başlanılan ve İki farklı portal deliği açılarak ilerlenen haritalar bulunan bir bulmaca oyunudur. Minimum donanım gereksinimleri işlemcisi: 3.0 GHz Intel Pentium 4 ya da AMD Athlon 64 3200+, RAM kapasitesi 1 GB, ekran kartı nVidia GeForce 7600 ya da ATI Radeon X800 ve sabit disk kapasitesi 20 GB olan bilgisayarda oynanabilmektedir.

Super Meat Boy

Bu oyun Team Meat firması tarafından geliştirilmiş ve oyunun konusu kız arkadaşınızın Dr. Fetus tarafından kaçırılmasıyla başlayan bir serüvenin içinde kendinizi bulacaksınız. Minimum donanım gereksinimleri ise 1,4 ghz hızında işlemci, RAM boyutu 1 GB, 2007 yılından sonra üretilen ve Direct 9 destekli herhangi bir ekran kartı, sabit disk boyutu 300 MB olan cihazlarda rahatlıkla oynanabilmektedir.

Dragon Age-Origins

BioWare şirketi tarafından geliştirilen bir oyundur. Bu oyunda Türkçe yama desteği de bulunmaktadır. Oyunun konusu dünyayı saran ve istila eden canavarlara karşı savaşıldığı, kimi zaman heyecan yaratan kimi zaman endişelendiren ve bazen sinirleneceğiniz anların bir arada sunulduğu keyifli ve zevkli oyunlardan birisidir. Minimum donanım gereksinimleri; İşlemcisi İntel Core2 ve eşdeğer 1.4 GHZ ya da AMD X2 (eşdeğeri) 1.8 Ghz, Ram kapasitesi 1 GB, ekran kartı 128 MB ATI rodeon X850 ya da 128 MB Nvidia Geforce 6600 GT, sabit disk kapasitesi 20 GB olan bilgisayarlarda oynanabilir.

Mount& Blade-Warband Strateji Oyunu

Strateji oyunlarından olan bu oyun Talewords tarafından geliştirilmiştir. Bu oyunda farklı karakterler oluşturabileceğiniz askerlerle ile dünya ülkelerine fetihler düzenleyebilir ve her geçirdiğiniz yeni topraklarda yeni üretim merkezleri, asker sayısını artırma gibi taktiklerle güçlenerek ilerlenebilen keyifli ve oynarken sıkılmayacağınız bir oyundur. Minimum sistem gereksinimleri ise 512 Megabayt RAM, Pentium işlemcili bilgisayarlarda 4,2 GHZ, AMD işlemcili bilgisayarlarda ise 2.5 GHZ, 64 MB 3D destekli ekran kartı, sabit disk kapasitesi 900 MB olması yeterlidir.

Half-Life 2

Valve firmasının geliştirdiği oyunlardan biri olan ve 2004 yılında oyun severlerin kullanımına sunulan, konusu laboratuvar ortamında kullanılan donanımın çalınması ile başlayan bir serüvende kendinizi bulacağınız keyifli bir oyundur. Minimum donanım gereksinimleri ise 1.7 GHZ olan herhangi bir işlemci, Ram kapasitesi 512 MB, Direct 8.1’i destekleyen herhangi bir ekran kartı ve sabit disk boyutu 4,5 GB olan cihazlarda oynanabilmektedir.

Diğer Önerilen Oyunlar
  • CRYSIS 2
  • Assasin’s Creed 2
  • Pro Evolution Soccer 2013
  • Age of Empires III
  • Killing Floor
  • Mafia 2
  • Max Payne 1/2
  • Celeste

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.