En Popüler Akıllı Ev Cihazları Neler?

Evlerde kullanılmak üzere tasarlanmış olan ve oldukça akıllı özelliklere sahip cihazlar günümüzde piyasa üzerinde hala insanlara hizmet vermek amacı ile satılmakta.  Bu cihazlar, siz daha yataktan kalkmadan kahve hazırlamanıza ya da perdeleri siz kalkar kalkmaz açmanıza işe yarıyor olabilir. Ya da akıllı klimalar da bu amaç için kullanılabilir. Siz daha işten gelmeden yarım saat önce kendisini açan klimalar da sizler için soğuk ve nezih ortamı sizler için hazırlamakta. Ayrıca mutfakta da işinize yarayacak olan akıllı mutfak robotları sizlerin hangi sebzeyi ya da meyveyi içine koyduğunuzu anlayarak buna göre içerisinde ayarlamalar yapmakta. Hadi sizler ile birlikte birkaç adet güzel ve akıllı ev cihazlarına yakından bakalım.

Akıllı Ürünler Hayatımızı Nasıl Kolaylaştırabilir?

Aynı zamanda akıllı asistanlar ve uzaktan bağlantı birimleri sayesinde birbiri ile iletişim içerisinde olan bu cihazlar sizlerin etkileşimde bulunmasına gerek kalmadan isteklerinizi daha önceden yerine getirmesini sağlar. Bir akıllı hoparlöre komut verdiğinizde bu etkileşim teknolojisine sahip birim ile etkileşime geçerek çamaşır makinesini başlatabilir, fırını siz böreklerinizi daha yaparken açabilir ya da buzdolabının dondurucu ısı seviyesini istediğiniz gibi sadece konuşarak yönetebilirsiniz. Bu ve bunun gibi özellikler de insanın hayatında daha kolay bir şekilde yaşamasına ve sarf edilecek olan eforun aile gibi daha özel kavramlar içerisinde harcanmasına olanak sağlar. İnternetten alacağınız Alexa gibi cihazlar ile birlikte sizler de bu teknolojinin içerisine giriş yapabilirsiniz.

Sonos Amp

Bu cihaz Sonos Connect Amp cihazının bir üst sürümü yani devamı niteliğinde olsa da Sonos Amp diğer cihazından iki kat daha güçlü olması ile dikkatleri üzerine çekiyor. Üstünde bulunmakta olan mevcut hoparlörleri sayesinde oldukça akıllı bir cihaz denebilir. Üzerinde bulunan Airplay2, ses ile aktif olma, HDMI ARC gibi desteklere sahip Sonos Amp’da aynı zamanda plakçalarlara bağlanma özelliği de mevcut. Ek olarak wifi bağlantı seçeneklerine sahip bu cihazda ayrıca kablolu ve hızlı bağlanmak isteyenler için 2 adet Ethernet girişi de bulunuyor. Geçtiğimiz 2019 Şubat ayında çıkmış olan cihazın ortalama fiyatı 599 dolar civarlarında.

Google Home Mini

Kolay kullanımı ve ufaklığı sayesinde oldukça güzel fiyatlara evinizde bulundurabileceğiniz akıllı hoparlörlerden birisi olan Google mini sayesinde dışarının yağmurlu olup olmayacağını ya da istediğiniz saat içerisinde alarm kurabilme özelliklerini yaşayabilirsiniz. İnternete bağlamanız ile birlikte sesli bir tarayıcıya dönüşen bu cihazda araştırma yapabilmek de mümkün.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.