Google ile Eğlenmek İçin 11 Yol

Google, insan hayatında ve internet hayatında uzun sürelerden beri varlığını koruyabilmiş bir arama motorudur. Aslında Google günümüzde arama motorundan çok internetin varlığını ya da yokluğunu kontrol etmek için kullanılsa da artık Google içerisinde eğlenebilmek bile mümkün. Google’ın senelerdir düzenlemiş olduğu yenilikler ile Google içerisine eğlenebileceğiniz 11 yolu sizler için derledik.

Yılan, Diğer Adıyla Snake

https://elgoog.im/snake/ adresi üzerinden ulaşabileceğiniz bu oyun içerisinde Nokia 3310’lardan hatırlayacağınız nostaljik snake yani yılan oyununu oynayabilmeniz mümkün. İnternet üzerinde bulunan snake oyunlarının en güzellerinden birisini yapan Google bu sayede insanların ofiste sıkılırken oynayabileceği ya da arkadaşlarınız ile sıkıldığınızda stres atmak için girebileceğiniz snake oyununu yaptılar. Bir diğer eğlenebileceğiniz arama motoru ara yüzüne sahip Underwater’da ise su altında gezen canlılar arasında arama yapmaya çalışarak kendinizi sınayabilirsiniz. Oldukça eğlenceli olan ve suya tıkladığınızda dalgalar yaratabileceğiniz bu arama motoruna https://elgoog.im/underwater/ üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Trex Koşusu

Birçoğumuz buna internetimiz gittiğinde Google Chrome’un ara yüzünde rastlamışızdır. İnternet gittiğinde otomatik olarak devreye giren bu oyunda Trex’i karşımıza çıkacak olan kaktüslerin üzerinden atlatmaya çalışıyoruz. Bu sayede puanlar toplayarak dünya sıralamasında skorlara ulaşabiliyoruz. Oldukça basit olan bu oyunu oynayabilmek için ya Google Chrome tarayıcınızı açtıktan sonra internet bağlantınızı koparın, ya da https://elgoog.im/t-rex/ adresine giderek internetinizden kopmadan oyunu deneyimleyin. Ayrıca yapabileceğiniz bir başka eğlenceli yol ise efsane Pac-man oyununu oynamak bunu ise https://elgoog.im/pacman/ adresi üzerinden oynayabilirsiniz. Bir diğer eğlenebileceğiniz yol https://elgoog.im/guitar/ adresi üzerinden gitar çalmak. Bunu yapabilmek için Firefox ya da Internet Explorer gibi bir tarayıcıya sahip olmanız gerek. Google’ın yerçekiminden uzak olduğu bir tarayıcı modu olan Gravity’e ise https://elgoog.im/gravity/ adresi üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Google’ın tarayıcısına girerek “do a barrel roll” yazdığınızda ise her şeyin döndüğünü göreceksiniz!

Zerg Rush denilen bir oyun modu olan Google’da arama motoruna Zerg Rush yazarak çıkan ilk bağlantıya tıklamanız yeterli. Bir diğer eğlenme yolu ise Atari Breakout oyunu. Buna da Google üzerinde Atari Breakout yazarak bulabilirsiniz.

Zar’a mı ihtiyacınız var? Hiç önemli değil. Google’ın kendi hizmeti olan roll a dice hizmetiyle Google üzerinde hızlı zarlar atabilirsiniz. Eğer canınız sıkıldıysa ve X O oynayacak bir arkadaş bulamıyorsanız hemen Google’a ric tac toe yazarak karşınızdaki makine ile hızlı X O’lar oynayarak makinenin zihnini yenmeye çalışarak güzel ve eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.