Motorola’nın Katlanabilir Telefonu 2019 Bitmeden Çıkacak

Amerika’nın medya ve teknoloji sitelerinden birisi olan CNET’in ortaya attığı bir iddiaya göre Motorola’nın halihazırda üzerinde çalışmakta olduğu yeni katlanabilir telefonu, 2019’un son aylarında yani daha 2019 bitmeden piyasaya sürülecek. Adı RAZR olan ve görünüşe göre güzel ve insanların isteklerini karşılayabilecek nitelikte olan bu telefon, birbirinden güzel özelliklere sahip.

Bunun yanında CNET, Lenovo’nun sahibi olmuş olduğu şirket içerisindeki yakın ve güvenilir bir kişinin bu haberi desteklediğini bildirdi fakat bunun yanı sıra bu telefonun hangi ya da ne zaman çıkacağına ait kesin ve net bir bilgi vermedi.

Motorola’nın Yeni Katlanabilir Telefonu Razr’ın Özellikleri

Piyasada hali hazırda bulunan ve oldukça çekici özelliklere sahip Huawei Mate X ve Galaxy Fold gibi katlanabilir dokunmatik özellikli telefonlara göre daha farklı bir tasarıma sahip olan Razr, tasarım olarak eski telefonlara benziyor diyebiliriz. Katlandığında kare denilebilecek boyutlara dönüşen Razr, diğer katlanabilen telefonlar gibi yanlamasına katlanmayıp, diklemesine katlanacak. Bu telefonun gerçekten uzun bir ekranı olduğunu söyleyebilsek te şimdilik ne gibi boyutlara sahip olduğu hala tartışma meselesi. Günümüze kadar pek fazla özelliği teknolojik medyalar sayesinde sızdırılan efsane telefon Razr gelen bilgilere dayanarak amiral gemisi özelliklerinde bir telefon olmayacak. İçerisinde kullanacak olduğu yonga seti Snapdragon 710 olan bu cihaz, oyunları ve ekranı besleyen Adreno 616 gibi bir GPU (Graphic Processing Unit) kullanacak. İddialara göre Android işletim sistemi ile beslenecek olan bu cihaz içerisinde Android Pie 9.0 sürümü ile kullanıcılarına kavuşacak.

İçerisinde kullanılacak olan batarya ise diğer muadillerine göre daha az bir kapasiteye sahip olacakken daha düşük bir fiyat ile piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu nedenle daha ucuz olacağı tahmin edilen bu cihazın aslında akıllı telefon piyasası içerisinde pek de ucuz bir fiyat ile kullanıcıları ile buluşmayacağı ön görülüyor.

Yeni Motorola Razr’ın Kamera Özellikleri Nasıl Olacak?

Kamera açısından ne kamera kullanılacağı yine bilinmese de içerisinde kullanılacak kameranın günümüzde yüksek özellikli ve ortalama bir telefon kamerası olacağı tahmin ediliyor. Tasarım içerisinde telefon katlanabilir olduğu için açık haldeyken ön kamera bulunmayan bu cihazda, katlandığında bir kamera önümüze çıkmakta. Bu da fotoğrafları sadece telefon katlanır haldeyken çekebileceğimiz anlamına geliyor. Yine de Motorola’nın zaman içerisinde farklı tasarımlara gidebileceği de akılda tutulması gereken bilgilerden. Aydınlatma ve gece çekimi için ise nasıl bir flash kullanılacağı ise henüz belirtilmemiş.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.