İnstagram beyaz ekran sorunu

İnstagram beyaz ekran sorunu

Instagram beyaz sayfa problemi ya da sorunu yaşayan bir uygulamaya mı sahipsiniz? Bunun için öncelikli olarak uygulamanın güncel olup olmadığını kontrol etmekle başlamanız gerekmektedir. Telefonunuz Android modeliyse, Google Play Store’a giriş yaparak oradan uygulamalar kısmına giriş yapmanız yeterli olacaktır. Böylece uygulamalarınıza erişebilecek ve güncelleme alıp almadığına bakabileceksiniz. Aynı şekilde Apple marka telefonların da App Store’a giriş yapmaları gerekmektedir. Böylece giriş yaptıkları uygulama marketinde güncelleme alıp almadığınızı öğrenebilirsiniz.

 

Eğer güncelleme ile ilgili bir sorun yoksa, uygulama ayarlarından bütün erişilebilirlik ayarlarını kontrol etmenizde fayda vardır. Çünkü eğer gerekli izinleri almadıysa cihazınızdan uygulama maalesef size giriş yapma hakkı vermeyebilir.

 

Bir diğer çözüm yöntemi de uygulamayı silerek tekrar yüklemek. Uygulamayı sildikten sonra içerisinde olan bütün verilerin de silindiğinden emin olmanız gerekmektedir. Böylece siz de kısa süre içerisinde uygulamayı tekrar ve randımanlı bir şekilde çalıştırmayı başarabileceksiniz. Uygulama içerisinde olan ayarların da güncelleneceği bu yeni çalışma prensibi aslında en garanti çözüm yöntemi olarak dikkat çekmektedir.

 

Eğer uygulamaya girmeden öncesinde Wi-Fi ya da Mobil Veriniz kapalı ise, yine uygulama size beyaz ekran sunacaktır. Bunun önüne geçmek adına telefonunuzun internete bağlı olduğundan emin olmanız gerekiyor. Bunun için Chrome ya da Safari açarak internet bağlantısının olup olmadığını öğrenmeniz yeterli olacaktır.

 

Bir diğer sorun da Instagram hesabınızı bağlı tuttuğunuz alternatif programlar ve yazılım uygulamaları. Takipçi kasmak ya da takipçilerinizi düzenlemek için kullandığınız bu yazılımlar üzerinde siz de kısa süre içerisinde program ile ilgili sorun yaşama durumuna gelebilirsiniz. O yüzden mümkün olduğunca bu türde programlar kullanmamanızı tavsiye ediyoruz.

 

Tüm bunlara rağmen program halen daha çalışmama hatası veriyorsa, telefonunuzu formatlamak zorunda kalabilirsiniz. Bunun için önce fabrika ayarlarına dönüş yapmalısınız. Ardından uygulamayı tekrar indirin ve deneyin. Sonucunda çalışmazsa eğer telefonu tam olarak fabrika ayarlarına döndüren formatı atmanız gerekmektedir. Birinci kısımda ele aldığımız fabrika ayarları sadece önbelleği temizlerken, ikinci kısımda doğrudan orijinal haline telefonu geri getirmektedir. Bu sayede telefon ile ilgili olabilecek bütün sorunları ortadan kaldırmış olacaksınız.

 

Sorun kaynağının bir diğer ölçüsü de maalesef son zamanlarda sıklıkla olan Whatsapp, Facebook ve Instagram hesaplarının eşgüdümlü çöküşüdür. Bu yüzden de hesaplarınıza bağlantı problemi yaşamanız olasıdır. O yüzden fırsat buldukça ekşi sözlük gibi alanlardan durum ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Anlık durum ele alındığında maalesef sıklıkla çöküşüne tanık olmaktayız.

 

Önceki İçerikHuawei P20
Sonraki İçerikİphone 6
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.