Philips Sinema (21:9) LCD Televizyon

Siz sinemaya gitmeyin, sinema size gelsin. Philips’in yeni LCD televizyonu, sinema perdesi oranında!

Birçoğumuz gelişen teknoloji sayesinde artık eskisi gibi haftada bir sinemaya gitme alışkanlığımızı yitirmeye başladık.
Bugünlerde birçok insan dvd oynatıcı veya vcd oynatıcılar sayesinde evlerinde film izlemeye başladılar, ancak bu durum hiçbir zaman sinemadaki zevki ve heyecanı tam olarak aktaramıyordu; özellikle de görüntü açısından.
Dünyanın en önde gelen televizyon (özellikle ekran paneli) markalarından biri olan Philips, sinema perdelerinde bulunan 21:9 oranındaki görüntüleme imkanını tanıyan ilk yüksek tanımlı televizyon (HDTV) “Philips Cinema” (Philips Sinema) duyurdu.
Dünyanın ilk 21:9 ekran oranına sahip televizyonu, izleyiciyi sinema keyfine yaklaştırmayı hedefliyor. Ambilight (Ambilight izleme zevkindeki üst nokta olan Aurea, TV’nin ön kısmından ve dört yanından ışık halesi yayar. Daha fazla mükemmellik ve nefes kesen bir etkiyle, ekranın her yanından tüm renkleri yansıtır) teknolojisinin de olduğu, 56 inç (142.24 cm) büyüklüğündeki ilk ürünün 2009 baharında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Evde sinema keyfi yaşamanın bedelinin, sinemaya gitmekten daha pahalı olacağı bariz, çünkü televizyonun fiyatı ortalama 4000€ (8594 ytl) olarak duyuruldu.
caner soylu
Kaynak: www.potkal.com

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.