Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın ilk bilgi SMS’i Vodafone altyapısı üzerinden gönderildi

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı – Vodafone işbirliği ile çiftçilerimize SMS bilgilendirmesi başladı
Mobil iletişim teknolojilerinin tarım sektöründe daha yoğun kullanılmasını ve çiftçi için değer yaratılmasını hedefleyen Vodafone Çiftçi Kulübü kapsamında Tarım ve Köyişleri Bakanlığı çiftçilere ilk bilgilendirme SMS’ini gönderdi. Yüzbinlerce çiftçiye ulaşan ilk kısa mesajda Bakanlık tarım sigortasındaki yenilik konusunda bilgilendirme yaptı.
Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, “Çiftçilerimizin kısa mesaj aracılığıyla hızlı ve doğru bir şekilde bilgilendirilmeleri Vodafone Çiftçi Kulübü’nün en önemli hizmetlerinden birini oluşturuyor. Kulübün sağladığı olanak ve hizmetlerden yararlanan çiftçilerimizin sayısını her geçen gün artırıyoruz” dedi.
19 Şubat 2010, İstanbul – Dünya mobil iletişim lideri Vodafone’un, modern iletişim teknolojileriyle tarımda daha fazla değer yaratılması ve çiftçilerin yaşamının kolaylaştırılması amacıyla Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın işbirliğiyle başlattığı Vodafone Çiftçi Kulübü’nde önemli bir adım atıldı. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Vodafone altyapısını kullanarak çiftçilere ilk SMS’i gönderdi. İlk kısa mesajda çiftçilere sel ve su baskınının 2010 yılında ilk defa sigorta kapsamına alınması konusunda bilgi verildi.
Vodafone Çiftçi Kulübü’nün hizmetleri kapsamında, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın SMS göndererek çiftçiler açısından büyük önem taşıyan konularda bilgilendirme yapması yer alıyor. Paket kapsamında Bakanlık Vodafone Çiftçi Kulübü üyelerine abonelerine yılda 20, kısa mesaj gönderecek. Tamamen ücretsiz olan bu hizmetin nihai olarak, çiftçi kayıt sistemine kayıtlı 2,7 milyon çiftçinin tümünü kapsaması hedefleniyor.
Vodafone Çiftçi Kulübü, öncelikle bilgi ve iletişim teknolojilerinden faydalanarak çiftçilerimize bilgilendirici kısa mesajlardan, uygun fiyatlı tarife ve mobil iletişim cihazlarına, marka ortaklıkları ile sağlanan avantajlardan, ve tarımsal verimlilik hakkında bilinçlendirme çalışmalarına kadar uzanan geniş bir yelpazede iş ve yaşam kalitelerini artıracak bir hizmet programı sunuyor.
Kulübün sunduğu hizmetler arasında meteorolojik gelişmeleri, mahsulün durumunu ve ürünlerin piyasa fiyatını aktaran “Çiftçi Haber Paketi”, avantajlı “Cep Çiftçi” tarifeleri, suya ve darbeye dayanıklı cep telefonlarını çok uygun fiyatlar ve ödeme koşullarıyla satın alma olanağı, Türk Traktör Case IH marka traktörlerde % 5 indirim, Acıbadem Sigorta’dan 10.000
TL’ye kadar ücretsiz kaza sigortası, 500 TL’ye kadar ücretsiz tedavi, tarımsal verimlilik konulu eğitim toplantılarına katılma imkanları yer alıyor.
Cep Çiftçi tarifesiyle Türkiye’de bir ilke imza atan Vodafone, dakika başına kontör yerine çağrı başına kontör uygulamasıyla çiftçinin iletişimine destek oluyor. Çiftçilerin hem kontörlü, hem faturalı olarak abone olabilecekleri Cep Çiftçi Tarifesi, çiftçilere özel olarak geliştirilen benzersiz avantajlarla sunuluyor. Ön ödemeli Cep Çiftçi aboneleri, tüm Cep Çiftçi tarifesi aboneleri ile süre sınırı olmadan, çağrılar ister 1 dakika, ister 60 dakika olsun çağrı başına arama başına sadece 1 kontöre konuşabiliyor. Çiftçiler ayda en az 100 kontör yükleyerek kazanacakları bu avantajın yanında diğer her yöne dakikası sadece 1 kontöre konuşabiliyor.
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın ilk SMS’i çiftçilere göndermesi nedeni ile bir açıklama yapan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray şunları söyledi:
“Vodafone Çiftçi Kulübü, tarımda bilgi ve teknolojinin daha fazla kullanılmasını, mobil iletişim teknolojileri ile verim ve değer artışı elde edilmesini desteklemeyi amaçlıyor. Çiftçilerimizin kısa mesaj aracılığıyla hızlı ve doğru bir şekilde bilgilendirilmeleri hizmet paketimizin çok önemli bir parçasını oluşturuyor. Böylece çiftçilerimiz don veya sel gibi tarıma çok zarar verebilecek olayları önceden öğrenebilecek veya diğer hayati konularda bilgilenebilecekler. Vodafone Türkiye’nin Tarım ve Köyişleri Bakanlığımız ile birlikte hayata geçirdiği bu proje ile, ülkemiz açısından stratejik öneme sahip olan tarım sektöründe katma değer yaratmaktan mutluluk duyuyoruz. Vodafone Çiftçi Kulübü’nün sağladığı olanak ve hizmetlerden yararlanan çiftçilerimizin sayısını artırmak için çalışıyoruz. Vodafone, global düzeyde benimsemiş olduğu sosyal iş modeli kapsamında, toplumun tüm kesimleri için değer yaratan, kazandıran ve gerçek ihtiyaçlara cevap veren projeleri hizmete sunmaya devam edecek.”
Bilgi için:
Zarakol İletişim Hizmetleri – 0212 217 29 99
Eren İnançer – 549 763 22 22- [email protected]
Basın bultenlerinden derlenmiştir

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.