İphoneden Bilgisayara Foto Atma

Iphone kullanıcıları, telefonlarında bulunan fotoğraf ve benzeri kişisel verileri, istedikleri bilgisayarlara nasıl atabilecekleri konusunda soru işaretine sahiptir. Öncelikle birden fazla yöntem kullanarak, kullanıcılar istedikleri verileri hedef kaynaklara göndermeyi başarabilirler.

Buna göre ilk aklımıza gelen yönteme göre, Iphone kullanıcıları telefonlarında kayıtlı olan verileri, Gmail yoluyla kişisel bilgisayarlarına aktarabilirler.

Gmail Yoluyla Iphone’da Bulunan Fotoğrafların Bilgisayara Ortamına Nakli

 • Fotoğraf, video, belge vs. Iphone kaynağından, bilgisayar kaynağına göndermek isteyen kullanıcılar öncelikle, belgeyi açarlar,
 • Sol alt kısımda bulunan gönder simgesine tıklandığında, gönderme kanallarına ait farklı seçenekler karşınıza çıkar,
 • Mail, Gmail gibi istenilen seçenekler tıklanarak, telefonunuzda kayıtlı mail adresi, veri gönderme sayfasına yönlendirilirsiniz,
 • Bu esnada, göndermek istediğiniz veri, ek olarak mesaja otomatik bağlanır,
 • Mesajı gönder seçeneğini tıkladıktan sonra, mail adresinize, eklerde mevcut olmak üzere veri gelecektir.
 • İndir seçeneği aktif edilerek, görüntüyü, bilgisayara kaydetmek mümkündür.

Gmail seçeneğini kullanan kimseler, bu yolun uzun ve yorucu olduğu fark etmiştir. Daha kolay yöntemler kullanılarak, veri transferi mümkündür. Dilerseniz, diğer yöntemlerden bahsederek sizler için geçerli olabilecek diğer seçenekleri dikkate alalım.

Bilgisayara Bağlanarak Veri Transferini Tamamlama

Daha kısa sürede ve zahmetsiz şekilde istediğiniz verileri bilgisayara aktarmak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem de bilgisayar USB girişini kullanarak, Iphone verilerinin alıcıya aktarılmasıdır. Öncelikle şarj kablonuzu telefonunuza, USB giriş kısmını da bilgisayara bağlamalısınız.

Bilgisayarım bölümünde, telefonunuz, cihazını ve sürücüler kısmında ortaya çıkar. Buradan, download, DCIM gibi ilgili bölümlere girerek, istediğiniz verileri, bilgisayara kolayca aktarabilirsiniz.

Fotoğraf ya da videolarını bilgisayar kanalına aktarmak isteyen Iphone kullanıcıları, sırasıyla şu işlemleri uygulayabilir. Buna göre;

 • Telefonunuzla birlikte, USB kablosunu kullanarak bilgisayara bağlanın,
 • Kablonun düzgün çalıştığından, telefonunuzun açık ve kilidinin aktif olmadığından emin olmalısınız,
 • Bağlantı sağlandıktan sonra, bilgisayarınızda, “başlangıç” sekmesine tıklayarak, Fotoğraflar hanesi seçilmelidir,
 • Açılan ekranda, içe aktar ve ardından USB cihazından seçeneği seçilir. Aktarmak istediğiniz tüm verileri seçerek, hedefte kaydedilecek nokta belirlenmelidir. Telefon ekranınızda çıkan “bu cihaza güven” seçeneğine onay verdikten sonra, “Kabul Et” sekmesi seçilir.
 • IOS cihazlarda, iCloud etkin durumdaysa, tüm içerikler telefonda bulunamaz. Aksine verilerin bulutta olduğunu fark edersiniz. Bu durumda da iCloud masaüstü programı tercih edilerek, veriler istenilen noktaya transfer edilebilir.  
 • Iphone ile aktarma sırasında, parola ya da Apple doğrulama kodu ile ilgili sorun yaşanabilir, bu durumda Apple destek noktasına müracaat edilmelidir,

Belirtilen işlem adımlarını kullanan bireyleri kısa sürede tüm verilerin transferini gerçekleştirebilir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.