Samsung’un Katlanabilir Telefonu: Galaxy Fold

Katlanabilir telefonlar aslında aşina olduğumuz ve tuşlu telefonların dokunmatiğe geçmeden önceki devriminde var olabilmiş bir telefon varyasyonu. Günümüzde artık tuşlu telefonlar eskisi gibi kullanılmazken, bu tarz telefonlar dedelerimizin, ninelerimizin ellerinde daha iyi iş görüyorlar. Gençlik dokunmatik telefonlara bu kadar alışmışken katlanabilir telefonlar günümüzde yeni bir devrim niteliğinde olan katlanabilir dokunmatik telefon olarak karşımıza çıkıyor. Samsung’un geçtiğimiz aylarda çıkarmış olduğu ve ortasında katlanabilir bir mekanizmanın oturtulduğu Galaxy Fold oldukça ergonomik tasarımı ile kullanıcıların dikkatini çekiyor. Dizaynına bakıldığında Samsung, burada sadece telefonun şeklini değiştirmeyi değil, akıllı ve dokunmatik telefonların da geleceğini değiştirmek adına adım atmakta. Ayrıca katlanabilirliği ile birlikte sonsuz ekranı da vaat eden bu telefonu gelin şöyle bir inceleyelim.

Çok Katmanlı Sonsuz ve Esnek Ekran

Oldukça yenilikçi ve polimer katmalarından yapılmakta olan 7.3 genişliğindeki sonsuz esnek ekranı, diğer Galaxy telefonlarında kullanılan ekranlardan %50 daha ince olmak üzere tasarlanıp bu telefon üzerinde kullanılmıştır. Ayrıca filmleri ve oyunları canlı bir ekran içerisinde oynamanızı hedefleyen Samsung, içerisinde Amoled ekran kullanıyor. Ayrıca bu ekran ve panel teknolojisi, HDR10+ teknolojisi ile güzel ve değişken kontrast değerlerini insanların ayağına sunuyor. Bu sayede dinamik ton eşleştirme özelliğini de insanlar için sunabilen bu telefon teknolojide çığır açacak özelliklere sahip. Mavi ışık gözü yoran bir yapıya sahip olduğunu bilen mühendisler de sadece ana ekranda kullanılmak üzere tasarlanmış mavi ekran filtrelerini de ekrana eklemeyi unutmamış.

Hem Akıllı Telefon Hem Tablet

Bu telefonu Samsung, zamanı geldiğinde telefon zamanı geldiğinde de tablete dönüşebilecek düzeyde tasarlamış. El ile kolay bir katlanma rahatlığını insanlara sunan icat, cebinize sığması açısından minimalist ölçülerde tasarlanmış. Kullanılan ergonomik tasarım telefonun tutuşunu kolaylaştırırken aynı zamanda kilit açmayı da bir o kadar kolaylaştırmış. Açıldığında gelen ekranın yanı sıra harici bir ekran da kullanılan bu cihaz, tek elle kullanım için de oldukça uygun. Multitasking dediğimiz ve oldukça yararlı bir teknoloji olan aynı zamanda birçok işlemi yerine getirebilme özelliği de bu telefon içerisinde mevcut. Bir yandan WhatsApp’da mesajlaşırken diğer yandan istediğiniz bir filmi NetFlix üzerinden bu teknoloji sayesinde kolaylıkla izleyebilirsiniz.

En Güzel Fotoğrafları Yakalamak Adına 6 Adet Kamerası Mevcut

Siz, en güzel fotoğrafları çekip, en güzel videoları anında yakalayabilesiniz diye Samsung, bu telefon üzerinde de cimrileşmeyerek tam olarak 6 adet kamerayı bu cihazın üzerine entegre etmiş. Sıralayacak olursak 10 MegaPiksel Selfie Kamerası yanında 8 MegaPiksel RGB derinlik kamerası, tek elle tutuş için 10 MegaPiksel Selfie Kamerası, telefonun arka tarafında ise 16 MegaPiksel Ultra Geniş Açılı Kamerası, 12 Megapiksel Geniş Açılı Kamerası ve 12 Megapiksel Telefoto Kamerası bulunuyor. Ön tarafında bir flash yokken arka tarafa güzel bir ışıklandırma eklemeyi de Samsung burada unutmamış.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.